Jak se sráží konopí?

V posledních několika měsících jsme rozšířily nabídku a začaly šít z konopí. Tento materiál je velmi oblíben zejména v Německu, kde už pomalu upadá zájem o bambusová vlákna, která jsou velmi často používaná i u nás. Já jsem si konopí oblíbila pro jeho strukturu, vysokou savost a proto, že je příjemné na dotyk. Není tak pružné jako bambusové froté, ale má díky tomu delší životnost.

V současné chvíli najdete z tohoto skvělého materiálu v naší nabídce vkládačky, natahovací plenky, konopné kalhotkové plenky a SIO.

Ruku v ruce s novými materiály přichází i nedůvěra. V minulosti už konopí na trhu bylo a velmi se sráželo a hrublo. Samozřejmě bych nepustila na trh něco, co jsem si dostatečně nevyzkoušela. Zkusila jsem Vám tedy vyfotit a porovnat srážlivost materiálu po vyprání na 60°C.

Dvě stejně dlouhé krátké vkládačky:

Po několikerém vyprání na 60°C

Konopná kalhotková plenka velikost M

Po několikerém vyprání na 60°C

Srážlivost není nijak dramatická, je srovnatelná s biobavlněným beránkem, či bambusovým froté. Náplet pěkně drží, nekrabatí se a gumička se nekroutí 🙂

Po vyprání doporučuji plenky pěkně v rukách vytahat všemi směry a urovnat. Stejně tak, pokud používáte sušičku, tak ještě teplé vyrovnat. Plenka si tak zachová svůj tvar i velikost.

Samozřejmě časem materiál ztrácí svou pružnost a plenka může působit dojmem, že se sráží, ale není tomu tak. Stejně tak, pokud máte plenky zanesené pracím práškem, materiál ztrácí pružnost, působí hutně a sraženě. Proto perte vždy v dostatečném množství vody, vyhýbejte se EKO pracím programům.

Pokud máte jakékoli dotazy k použitým materiálům, či našim výrobkům, napište, jsme tu pro Vás!