Noční PUK® plenka

Noční plenka se využívá ve chvíli, kdy už miminko spí celou noc. Měla by být savější, než klasická kalhotková plena, měla by být pohodlná a hlavně neměla by dělat velký balík na zadečku.

Já jsem při konceptu noční plenky vycházela z oblíbené PUK® plenky, využila jsem savější materiály, ale i přesto byly zachovány hlavní klady PUK® plenky jako takové. Plenka je savá, tenká, neotlačuje, dobře schne a nedělá tak velký zadeček. Můžete ji sušit v sušičce i na topení. Noční plenky většinou schnou velmi dlouho, tato ne, nebudete jich tedy potřebovat tolik.  🙂

Na plenku můžete použít jakékoli svrchní kalhotky, ale v kombinaci s vlňáčky to bude velmi pohodlná noční varianta, Vaše miminko nebude z ničeho otlačené.

Plenka je vyrobena z bambusového froté a biobavlněného beránka. Stejně jako denní PUK® má přišitou vkládačku. Navíc má krátkou vkládačku a tvarovanou separačku, která krásně pokryje dotykovou plochu miminka a plenky. Šířka mezi nožičkami je cca 15 cm.

Vkládačku můžete naskládat přesně jak potřebujete, kde je největší zátěž…nejsou tak zbytečné vrstvy např. na zadečku, kde nejsou potřeba.

Chlapečkům se většinou skládá více dopředu:

Holčičkám více doprostřed:

Přidat můžete i krátkou vkládačku, která je součástí sady:

A navrch separačku, která krásně pokryje plenku tak, aby miminko bylo v suchu celou noc:

Po nasazení se nebojte plenku dobře utáhnout a zapnout snappi sponkou či boingem. Okraje můžete také zahrnout dovnitř a udělat takové “korýtko”, pak neuteče žádná nehoda 🙂

Noční PUK® plenku můžete zmenšit stejným způsobem jako jste zvyklí u denní plenky:

 

Plenka sedí velmi dobře dětem kolem 8 kg, ale dá se při zmenšení použít i dříve. Vydrží až do odplenkování. Máme ozkoušeno i na 17 kg…ale vždy záleží na konkrétních proporcích děťátka.

 

Plenka získala 2. místo v anketě Nejoblíbenější plenka 2016 v kategorii Noční plenka.

 

Plenku můžete koupit zde

Jaké máte s Nočním PUKem zkušenosti Vy? Jaké byste ocenili vylepšení?